Dažnai užduodami klausimai

1Kiek kainuoja rąstinis namas?

Namo kaina priklauso nuo rąstinių sienų kvadratūros. 100 m2 namo kaina gali būti skirtinga, priklausomai nuo to, kiek kvadratinių metrų medienos reikia rąstiniam namui pastatyti. Šiuo pavyzdiniu atveju 100 m2 namo kaina gali būti 17000-23000 eurų. Kaina dar gali keistis, priklausomai nuo to, kiek yra vidinių rastinių pertvarų ir koks bus aukštis iki lubų.

Tai tik pavyzdys ir kalbama apie pakankamai didelį gyvenamąjį namą. Galbūt Jums reikia mažesnio objekto, kurį galima pastatyti esant mažesniam biudžetui.

2Kokia mediena naudojama rąstinių namų statybai?

Rąstiniai namai statomi tik iš pušies. 

Tarkime, iš eglės negalima statyti, nes ji išsisukinėja. Yra tikimybė, kad laikui bėgant tam tikras procentas sienų (apie 5-10%) skils kiaurai ir Jūs matysite lauką iš vidaus.

3Ar Jūsų statomi namai iš rąstų yra tinkami gyventi žiemos laiku, kai labai šalta?

Viskas priklauso nuo pasirinktos statybų technologijos. Mes siūlome du variantus:

Pirmas. Rąstiniai namai pagal norvegišką technologiją, kurie yra tikrai tinkami gyventi žiemą.

Antras. Apvalių rąstų technologija. Yra žmonių, kurie stato namukus iš apvalių rąstų ir juose gyvena ištisus metus, tačiau ši technologija šaltam metų laikui nėra labai tinkama. Pagal tokią technologiją pastatyti namukai labiau naudojami kaip vasarnamiai arba ūkiniai pastatai.

4Kokia yra namuko kaina?

Rąstinio namuko kaina skaičiuojama pagal rąstinių sienų kvadratūrą. Norvegiškas sukirtimas šiandien kainuoja 78 EUR, o apvalių rąstų - 41 EUR. Kainos nurodytos be PVM.

5Kas įeina į kainą?

Į kainą įskaičiuota:

  • išorinės rąstinės sienos
  • vidinės rąstinės sienos
  • perdangos
  • skliautai
  • stogo balkė
  • balkono ir terasos konstrukcija

6Ar statybai naudojami rąstai impregnuojami?

Taip, visi statybai naudojami rąstai yra impregnuojami iš karto po to, kai yra nupjaunami. Antraip impregnatas neveikia pilnai.

7Kaip galima sumažinti rąstinio namo kainą?

Projektavimo metu, su kiekvienu klientu derinamos visos vidinės sienos pertvaros, kur galima šiek tiek sutaupyti. Dalis ar net dauguma pertvarų gali būti karkasinės, kas kainuoja pigiau, be to kartais galima sumažinti ir sienų aukštį, dėl ko kaina gali sumažėti iki 25-30%.

8Kokia medžiaga naudojama sandarinimui tarp rąstų?

Pagrinde naudojamas tik linas, tačiau jei klientas pageidauja kitos sandarinimo medžiagos, tai yra įmanoma.

9Ar galite namą įrengti pilnai (iki rakto)?

Taip, galime. Kadangi namas sėsta, tai reikia žinoti, kaip taisyklingai įstatyti langus, duris bei kaip įrengti vidines, karkasines pertvaras. Jeigu numatyta, kad šių darbų neatliks mūsų meistrai, mes dar projekto pradžioje išsiaiškiname, kaip tai padaryti su kitais meistrais, kurie bus už tai atsakingi. Tiesa, kai kuriose valstybėse neturime teisės vykdyti elektros bei kanalizacijos darbų.

10Ar galima vidines pertvaras daryti iš plonesnių rąstų?

Nerekomenduojame to daryti - geriau įrengti karkasines pertvaras. Po pastatymo namas sėsta ir jeigu pertvaros bus plonesnės, tai sėdimo procesas vyks skirtingai ir netaisyklingai, kas gali sukelti papildomų statybinių rūpesčių.

11Ar į namo kainą įskaičiuotas ir surinkimas užsakovo sklype?

Ne, surinkimas neįskaičiuotas. Ši paslauga nėra labai brangi. Kaina skaičiuojama priklausomai nuo to, kur yra sklypas.

Surinkimo kaina Lietuvoje 100 m2 namo yra 1500 - 2500 litų, užsienyje - priklausomai nuo valstybės, 1200 - 2300 eurų.

12Kiek sunkvežimių reikia namo parvežimui?

100 m2 namas dažniausiai telpa į vieną sunkvežimį.

13Ar yra skirtumas, kokį namą statyti, dviejų ar vieno aukšto?

Patogumo prasme - kiekvienam savaip.

Kas dėl finansų - dviejų aukštų namą statyti yra pigiau.

Vieno aukšto kaina bus didesnė negu dviejų, nes:

  • pamatų plotas, dėl to ir kaina, didesnis
  • rentinys irgi kainuoja brangiau
  • stogo kvadratūra yra žymiai didesnė.

14Rąstinius namus statote tik pagal savo siūlomus projektus ar galimi ir individualūs?

Kadangi namas kiekvienai šeimai yra didelė investicija, tai dažniausiai namai yra statomi būtent pagal individualius projektus.

15Jeigu turiu mūrinio namo projektą, ar galite pagal jį pastatyti rąstinį?

Kad atsakytume tiksliau, reikėtų pamatyti Jūsų turimą projektą. Dažniausiai tai yra įmanoma ir mums teko tai daryti. Mūrinio namo projekte kartais tenka pakeisti vidinių pertvarų išplanavimą, o visa kita yra tinkama.

16Kokie turėtų būti pamatai rąstiniam namui?

Skirtumo nėra. Kartais namai statomi net ant polių. Tokiu atveju labiau reikėtų atsižvelgti į vietą, kurioje randasi sklypas ir pagal tai nustatyti reikalavimus pamatų padarymui.

17Koks yra tinkamo elektros įvedimo procesas rąstiniame name?

Gręžiamos skylės arba yra galimybė atvykti pas mus į dirbtuvę, kai namas jau yra pastatytas. Vietoje nuspręstumėte, kur norėtumėte turėti tam tikrus jungiklius, rozetes ir t.t.

18Kokį stogą geriausiai naudoti rąstiniam namui?

Geriausias stogas rąstiniam namui - sunkus stogas, kad sudaryti spaudimą namo sėdimui. Skandinavijos šalyse žmonės naudoja žalią stogą t.y. užpila žeme. Pas mus, Lietuvoje, tas nėra labai populiaru, todėl geriausia naudoti čerpes. Jeigu nerimaujate, kad čerpių kaina yra labai didelė, naudokite betonines čerpes, kurios yra tik nežymiai brangesnės negu bituminės čerpelės ar skardinis stogas.

19Koks rąstinių namų ilgaamžiškumas?

Rąstinis namas tarnaus mažiausiai 100 metų.